ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7753353
*
nr 775 3353
Spegel
Förgylld, höjd: 97
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2012
kl 18:06:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 10:29:15
1
100 kr
3/9 13:16:10
2
200 kr
3/9 17:09:03
1
400 kr
3/9 17:10:20
2
400 kr
3/9 17:10:48
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 775 3353
Spegel
Förgylld, höjd: 97
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 10:29:15 | 1 | 100 kr |
| 3/9 13:16:10 | 2 | 200 kr |
| 3/9 17:09:03 | 1 | 400 kr |
| 3/9 17:10:20 | 2 | 400 kr |
| 3/9 17:10:48 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



